
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FIPO™ CPP |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Obsolete |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 40 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 25mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm), 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.256" (6.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CPPC4L-A3B6-40.0TS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 296.703297MHZ LVDS
OSC XO 600MHZ 1.8V LVDS
OSC XO 644.53125MHZ 2.5V CML
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412
JAM NUT RECEPTACLE
CBL 3COND 18AWG SHLD
XTAL OSC XO 40.0000MHZ CMOS TH