
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ABDFVCTCXO |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Obsolete |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | VCTCXO |
| Frequency: | 52 MHz |
| Function: | - |
| Output: | LVCMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±280ppb |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 20mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 14-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ABDFVCTCXO-52.000MHZ-E-2-CT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 38.8800MHZ HCMOS
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
MEMS OSC SMD
TERM BLOCK PLUG 8POS 270DEG 5MM
CONN RCPT FMALE 9P SILV SLDR CUP
XTAL OSC VCTCXO 52.0000MHZ LVCMO