
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DSC12X2 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | MEMS |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 156.25 MHz |
| Function: | Standby (Power Down) |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.5V ~ 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 50mA (Typ) |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-VDFN |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of DSC1202DI1-156M2500 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
OSC XO 420MHZ 3.3V LVDS
MEMS OSC LVCMOS 25PPM 2.5X2.0MM
OSC XO 720MHZ 1.8V CML
CONN RCPT FMALE 10POS GOLD CRIMP
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP
RES SMD 0.25% 1/16W 0402
MEMS OSC AUTO LOWPWR -40C-85C