
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FIPO™ CPPFX |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Frequency: | 1 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | TTL |
| Voltage - Supply: | 5V |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 45mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 14-DIP Module, 4 Leads |
| Size / Dimension: | 0.819" L x 0.520" W (20.80mm x 13.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.235" (5.98mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CPPFXT1-A7BD-1.0TS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
OSC XO 644.5205MHZ 2.5V CML
MEMS OSCILLATOR, ULTRA LOW POWER
OSC XO 1.03GHZ 3.3V LVDS
CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM
CAP CER 0.33UF 100V X7R 1210
CONN RCPT FMALE 79POS GOLD CRIMP
XTAL OSC XO 1.0000MHZ TTL TH