AMPDGGI-A13T
Manufacturer
Abracon
VIGOR # :
Description
OSC MEMS XO DUAL OUTPUT
Catalog
Pin Configurable/Selectable Oscillators
DataSheet
AMPDGGI-A13T PDF
Type Description
Series:AMPD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Base Resonator:MEMS
Type:XO (Standard)
Frequency - Output 1:6.1298496MHz, 6.16791MHz
Frequency - Output 2:-
Frequency - Output 3:-
Frequency - Output 4:-
Function:-
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:±50ppm
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max):1.3mA (Typ)
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height:0.035" (0.89mm)