
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si591 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 215 MHz ~ 524.999 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Stability (Total): | ±100ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 125mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 591MA-CDG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
XTAL OSC PROG XO LVDS 3.3V 25PPM
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
CAP CER 2.2UF 16V JB 0805
CAP CER 1800PF 500V C0G/NP0 1808
XTAL OSC PROG XO LVPECL 3.3V
FIBER OPTC CBL SC-MTRJ DUPLX 27M