
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si511 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 100 kHz ~ 124.999 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS, Dual (Complimentary) |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency Stability (Total): | ±50ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 26mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 511QBB-AAAG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO LVDS 3.3V 25PPM
MEMS OSC PROG XO CMOS 1.71V
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1210
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0805
XTAL OSC PROG XO CMOS 2.5V 25PPM
DC DC CONVERTER +/-15V 2W