
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si591 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 125 MHz ~ 214.999 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVDS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Stability (Total): | ±100ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 100mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 591BA-BDG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PROG XO HCSL 2.5V 25PPM
XTAL OSC PROG XO LVDS 3.3V 50PPM
HANDLE .312"DIA 10-32THREAD ALUM
IC CPLD 64MC 7.5NS 44PLCC
IC REG LIN POS ADJ 100MA TO92-3