
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-9101 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 670 kHz ~ 20.0 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.62V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency Stability (Total): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | ±0.50%, Center Spread |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of SG-9101CE-C05PGCCC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS 3.3V 20PPM
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412
CONN HEADER VERT 40POS 2.54MM
IC REG BOOST ADJ 600MA 8SOIC