
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-9101 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 670 kHz ~ 20.0 MHz |
| Function: | Standby |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 1.62V ~ 3.63V |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency Stability (Total): | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | -1.50%, Down Spread |
| Current - Supply (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.031" (0.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of SG-9101CG-D15SGBBC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MEMS OSC PROG XO CMOS 1.71V
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
CONN HEADER VERT 17POS 2.54MM
FIXED IND 12UH 590MA 810 MOHM TH
RF SHIELD 4.75" X 6" T/H