
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si590 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 215 MHz ~ 524.999 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±7ppm |
| Frequency Stability (Total): | ±20ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 125mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 |
Current price of 590RD-CDG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
OSC PROG TTL 5V 100PPM EN/DS
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
CAP CER 390PF 250V X7R 0603
CAP CER 5600PF 50V X7R 0805
CAP CER 1000PF 200V X7R 0603
XTAL OSC PRG XO LVPECL 2.5V 7PPM