
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SG-8002 |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 1 MHz ~ 125.0 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±100ppm |
| Frequency Stability (Total): | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 28mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 14-DIP, 4 Leads (Full Size) |
| Size / Dimension: | 0.780" L x 0.250" W (19.81mm x 6.36mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of SGR-8002DB-PCC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO CMOS 1.8V 50PPM
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS 3.3V 20PPM
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
XTAL OSC PRG XO CMOS 3.3V 100PPM
DIODE ARRAY GP 75V 150MA SOT23
IC REG LINEAR 2.4V 30MA SNT6A