
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si590 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 10 MHz ~ 124.999 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | LVPECL |
| Voltage - Supply: | 3.3V |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency Stability (Total): | ±100ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 125mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 590MA-ADG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
XTAL OSC PRG XO CMOS 1.8V 100PPM
CAP CER 1.8UF 63V X7R 1812
XTAL OSC PROG XO LVPECL 3.3V
CONN HEADER VERT 29POS 2.54MM
RES 4.32 OHM 1% 2/3W 2010