
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Si510 |
| Package: | Strip |
| Part Status: | Active |
| Base Resonator: | Crystal |
| Type: | XO (Standard) |
| Programmable Type: | Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes) |
| Available Frequency Range: | 100 kHz ~ 124.999 MHz |
| Function: | Enable/Disable |
| Output: | CMOS, Dual (In-Phase) |
| Voltage - Supply: | 2.5V |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency Stability (Total): | ±50ppm |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth: | - |
| Current - Supply (Max): | 26mA |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of 510PBA-AAAG is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS DWN SPRD
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
CAP CER 3900PF 100V X7R 0805
CAP CER 3900PF 63V C0G/NP0 1812
CAP CER 680PF 150V C0G/NP0 1111
XTAL OSC PROG XO CMOS 2.5V 25PPM