SG-9101CA-C20PGABC
Manufacturer
Epson
VIGOR # :
Description
XTAL OSC PROG XO CMOS CTR SPRD
Catalog
Programmable Oscillators
DataSheet
SG-9101CA-C20PGABC PDF
Type Description
Series:SG-9101
Package:Tube
Part Status:Active
Base Resonator:Crystal
Type:XO (Standard)
Programmable Type:Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Available Frequency Range:670 kHz ~ 20.0 MHz
Function:Enable/Disable
Output:CMOS
Voltage - Supply:1.62V ~ 3.63V
Frequency Stability:-
Frequency Stability (Total):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:±2.00%, Center Spread
Current - Supply (Max):-
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.055" (1.40mm)