
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AWSZT-MXD |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Ceramic |
| Frequency: | 8 MHz |
| Frequency Stability: | ±0.5% |
| Frequency Tolerance: | ±0.3% |
| Features: | - |
| Capacitance: | - |
| Impedance: | 40 Ohms |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1916 (4741 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.185" L x 0.161" W (4.70mm x 4.10mm) |
| Height: | 0.055" (1.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AWSZT-8.00MXD-T is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CER RESONATOR SMD
CERAMIC RES 4.0000MHZ 22PF SMD
CERAMIC RES 12.0000MHZ 10PF SMD
FIXED IND 620UH 119MA 25.9 OHM
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
CERAMIC RES 8.0000MHZ SMD
ENCODER ROTARY 942PPR 15V SM16