
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PBRC-H, Kyocera |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Ceramic |
| Frequency: | 2.45 MHz |
| Frequency Stability: | ±0.3% |
| Frequency Tolerance: | ±0.5% |
| Features: | Built in Capacitor |
| Capacitance: | 30 pF |
| Impedance: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3-SMD, Non-Standard |
| Size / Dimension: | 0.291" L x 0.134" W (7.40mm x 3.40mm) |
| Height: | 0.079" (2.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PBRC2.45HR50X000 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CER RESONATOR SMD
CERAMIC RES 5.0000MHZ SMD
CERAMIC RES 4.0000MHZ 30PF SMD
TVS DIODE 43V 73V P600
CONN RCPT 14POS IDC GOLD
CERAMIC RES 2.4500MHZ 30PF SMD
JAM NUT RECEPTACLE