BQTESLA150LP
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
KIT EVALUATION LP WIRELESS PWR
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
BQTESLA150LP PDF
Type Description
Series:bqTESLA™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Power Management
Function:Wireless Power Supply/Charging
Embedded:-
Utilized IC / Part:BQ51013
Primary Attributes:Receiver
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
AD8016ARE-EVAL
AD8016ARE-EVAL
BOARD EVAL FOR AD8016ARE
STEVAL-CCA018V1
STEVAL-CCA018V1
EVAL BOARD A/D TS4657
STEVAL-IHM021V1
STEVAL-IHM021V1
BOARD EVAL L6390/STD5NK52ZD
MSB710-RT1
MSB710-RT1
TRANS PNP 50V 500MA SC59
BYV42E-150,127
BYV42E-150,127
DIODE ARRAY GP 150V 30A TO220AB
BQTESLA150LP
BQTESLA150LP
KIT EVALUATION LP WIRELESS PWR
A127P32Y9V60B
A127P32Y9V60B
SWITCH TOGGLE SPDT 0.5VA 28V