KITPF8100FRDMEVM
Manufacturer
NXP Semiconductors
VIGOR # :
Description
FRDM EXPANSION BOARD PF8100
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
KITPF8100FRDMEVM PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Power Management
Function:-
Embedded:-
Utilized IC / Part:PF8100
Primary Attributes:12-Channel
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
TPS65281EVM
TPS65281EVM
EVAL MODULE FOR TPS65281
ZSPM1511KIT01V1P0
ZSPM1511KIT01V1P0
ZSPM1511-KIT01 EVALUATION KIT V1
TPS22993EVM-033
TPS22993EVM-033
EVAL MODULE FOR TPS22993
7M24070016
7M24070016
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
CONN RCPT 9POS IDC 26AWG TIN