XR16M581IL32-0C-EB
Manufacturer
MaxLinear
VIGOR # :
Description
EVAL BOARD FOR XR16M581-C 32QFN
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
XR16M581IL32-0C-EB PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Interface
Function:UART
Embedded:-
Utilized IC / Part:XR16M681
Primary Attributes:1-Channel (Single)
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
EBK-GN2014A-00
EBK-GN2014A-00
EVAL BOARD FOR GN2014A
SN65LVP17EVM
SN65LVP17EVM
EVALUATION MODULE FOR SN65LVP17
TAS5066-5112F6EVM
TAS5066-5112F6EVM
EVAL MODULE FOR TAS5066/TAS5112
UKW1C101MDD1TD
UKW1C101MDD1TD
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL