TLV320AIC12KEVM
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
EVAL MODULE FOR TLV320AIC12K
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
TLV320AIC12KEVM PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Audio
Function:CODEC
Embedded:No
Utilized IC / Part:TLV320AIC12K
Primary Attributes:Mono, 16-Bit, 26-KSPS
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MAX8858EVKIT+
MAX8858EVKIT+
EVAL KIT MAX8858 (SMALLEST, ALL-
MAXOLDI07920EVKIT#
MAXOLDI07920EVKIT#
EVKIT FOR 7IN LCD PANEL WITH MAX
LMX2430EVAL
LMX2430EVAL
EVALUATION BOARD FOR LMX2430
RN73R2BTTD8352A05
RN73R2BTTD8352A05
RES 83.5K OHM 0.05% 1/4W 1206
USW1C101MDD
USW1C101MDD
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL
MPDTY112S
MPDTY112S
DC DC CONVERTER 1.2V 7W