DRF100/EVALSW
Manufacturer
Microsemi
VIGOR # :
Description
EVAL BOARD FOR DRF100
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
DRF100/EVALSW PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Power Management
Function:High Side Driver (External FET)
Embedded:-
Utilized IC / Part:DRF100
Primary Attributes:-
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
XR16M670IL32-0B-EB
XR16M670IL32-0B-EB
EVAL BOARD FOR XR16M670-B 32QFN
MAX9542EVKIT+
MAX9542EVKIT+
EVALUATION KIT FOR MAX9542
EBK-GS9090B-00
EBK-GS9090B-00
EVAL BOARD FOR EB9090B
0603J1006P80CCT
0603J1006P80CCT
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0603
TOOL PRESS APPLICATOR 28-32AWG
1N4007G A0G
1N4007G A0G
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO204AL