EVL6563S-200ZRC
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
BOARD EVAL BASED ON 200W L6563
Catalog
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
DataSheet
EVL6563S-200ZRC PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Main Purpose:AC/DC, Non-Isolated
Outputs and Type:2, Non-Isolated
Power - Output:200 W
Voltage - Output:400V
Current - Output:-
Voltage - Input:90 ~ 265 VAC
Regulator Topology:-
Frequency - Switching:40kHz min