
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 1.5V |
| Current - Output: | 15A |
| Voltage - Input: | 4.5V ~ 24V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 300kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LTC3833 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC1516A-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD EVAL 115KHZ VIPER06HN
EVAL KIT MAXM17574 3A REG
BOARD EVAL LTM4627
BOARD EVAL FOR LTC3833EFE
DC DC CONVERTER 9V 5W
CONN PROTECTIVE COVER 16 OLIVE
CONN RCPT MALE 12POS CRIMP