
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | AC/DC, Primary Side |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Power - Output: | 36 W |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output: | 3A |
| Voltage - Input: | 85 ~ 265 VAC |
| Regulator Topology: | Flyback |
| Frequency - Switching: | 38kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | ICE2QS03G |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of EVALQRSICE2QS03GTOBO1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ HCSL
36W SMPS EVALUATION BOARD USING
DC DC CONVERTER 12V 200W
RES MF 1/2W 1% AXIAL