
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 10V |
| Current - Output: | 2.5A |
| Voltage - Input: | 3.75V ~ 45V |
| Regulator Topology: | Boost |
| Frequency - Switching: | 440kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | NCV887720 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2 |
Current price of NCV887720BSTGEVB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
XMC DIGITAL POWER EXPLORER
EVAL MODULE TPS53513
EVAL BOARD QUAD BUCK REG ADP5051
RES 48.7K OHM 1/4W 0.5% AXIAL
CAP FILM 3.3UF 5% 1KVDC SCREW
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
EVAL BOARD NCV887720BSTG