
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 40V |
| Current - Output: | 500mA |
| Voltage - Input: | 9V ~ 16V |
| Regulator Topology: | Boost |
| Frequency - Switching: | 500kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LM5022 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LM5022EVAL/NOPB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
MODULE EVAL FOR LM3269
EVALUATION MODULE FOR TPS5420
EVAL BOARD BUCK REG LT3992
RES 1.45K OHM 0.25% 1/4W 1206
MEMS OSC XO 12.0000MHZ LVCMOS
EVAL BOARD FOR LM5022
GW JTLPS1.CM-HNJL-XX510-1-150-R33
DURIS E 2835 2200K