
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output: | - |
| Voltage - Input: | 2.3V ~ 5.5V |
| Regulator Topology: | Boost |
| Frequency - Switching: | 600kHz or 1.2MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | ISL97519A |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of ISL97519AIUZEVALZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL BOARD FOR TPS548
BOARD EVALUATION LM5005
EVAL MODULE FOR CSD87384M
CONN RCPT 50POS 0.1 GOLD PCB
CONN RCPT 17POS 0.1 GOLD PCB
EVAL BOARD FOR ISL97519AIUZ
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 50W