
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up or Down |
| Outputs and Type: | 2, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 1.2V, 3.3V |
| Current - Output: | 200mA, 200mA |
| Voltage - Input: | 1.8V ~ 4.2V |
| Regulator Topology: | Boost, Buck |
| Frequency - Switching: | 1.2MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LTC3523 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC1213A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LTC7852 DEMO BOARD
BOARD DEMO LTM4620A
EVALUATION MODULE TPS62134A
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
BOARD EVAL FOR LTC3523EUD
DC DC CONVERTER +/-5V 6W
DIODE SCHOTTKY 12A 60V DPAK