
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SupIRBuck® |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 1.2V |
| Current - Output: | 25A |
| Voltage - Input: | 12V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 600kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | IR38063 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of IRDC38063 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LT8646S DEMO BOARD 65V, 8A SYN
EVAL BOARD FOR EN5311QI
EVAL BUCK MOD MAXM17904
FUSE CLIP CART 600V 30A CHASSIS
EVAL IR38063
CONN RCPT FMALE 9P GOLD SLDR CUP
SQUARE FLANGE RECEPTACLE