
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 3.3V |
| Current - Output: | 10A |
| Voltage - Input: | 5V ~ 40V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 350kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | MAX15046B |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MAX15046BEVKIT+ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL BOARD FOR LMZ34002
DEVELOPMENT POWER MANAGEMENT
EVAL BOARD FOR VIPER16HD ISO PSU
CONN HEADER VERT 32POS 2.54MM
BOARD EVAL FOR MAX15046B
DC DC CONVERTER 12V 11W
FIXED IND 2.7UH 3.5A 40 MOHM TH