
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Up or Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 12V |
| Current - Output: | 6A |
| Voltage - Input: | 5.5V ~ 42V |
| Regulator Topology: | Buck-Boost |
| Frequency - Switching: | 400kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LM5175 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LM5175RHFEVM-HD is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RPM5.0-1.0 EVALUATION MODULE
BOARD DEMO FOR LT3430EFE
EVAL MODULE FOR TPS61253-766
RES SMD 2.2 OHM 5% 1W 2010
ERL-05 35.7 1% T-1 RLR05C35R7FS
IC GP OPAMP 2 CIRCUIT 8SO
EVAL BOARD FOR LM5175