LM3671MF-1.5EV
Manufacturer
Texas Instruments
VIGOR # :
Description
BOARD EVALUATION LM3671MF-1.5
Catalog
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
DataSheet
LM3671MF-1.5EV PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Main Purpose:DC/DC, Step Down
Outputs and Type:1, Non-Isolated
Power - Output:-
Voltage - Output:1.5V
Current - Output:600mA
Voltage - Input:2.7V ~ 5.5V
Regulator Topology:Buck
Frequency - Switching:2MHz