
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down with LDO |
| Outputs and Type: | 4, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 1V, 1.2V, 1.8V, 3.3V |
| Current - Output: | 1.5A, 1.5A, 300mA, 300mA |
| Voltage - Input: | 2.8V ~ 5.5V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 2MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LM26480 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LM26480SQ-AAEV is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL BOARD BUCK REG TPS40170
BOARD EVAL FOR LTC1878EMS8
EVAL MODULE FOR TPS650061
CONN HEADER VERT 3POS 2.54MM
DUAL SWITCHING CONTROLLER, VOLTA
EX2 DEBURRING WHEEL 8" 8S FIN
SLIDE POT 500K OHM 0.125W TOP