
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 3.3V |
| Current - Output: | 4A |
| Voltage - Input: | 4.72V ~ 18V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 500kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | BD9C401 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of BD9C401EFJ-EVK-001 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL BOARD PROGR 3CH REG
EVAL MODULE FOR TPS62061-663
EVAL BOARD FOR ADP5070
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/4W 1206
TERM BLK 7P SIDE ENT 9.53MM PCB
MAGNETIC SW OMNIPOLAR 4-VCSP50L1
EVAL BOARD BD9C401EFJ