
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 54V |
| Current - Output: | 1.5A |
| Voltage - Input: | 10V ~ 54V |
| Regulator Topology: | Forward Converter |
| Frequency - Switching: | 100kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LT3753 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of DC2306A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVALUATION BOARD FOR LM5030
BOARD DEMO 1.5W DUAL VIPER16LD
EVAL MODULE FOR RT7285CGJ6
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
MEMS OSC XO 60.0000MHZ CMOS SMD
IC REG LINEAR 1.2V 20MA TSOT23-8
LT3753EFE ISOLATED DEMO BOARD -