
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 1.8V |
| Current - Output: | 4A |
| Voltage - Input: | 2.5V ~ 5.5V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 2.2MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | TLV62595 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TLV62595EVM-130 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL BRD FOR DCM300P120T400A40
BOARD EVAL LTM8052A
EVAL BOARD CCG CONVERTERS
XTAL OSC XO 160.0000MHZ CMOS SMD
EVAL BOARD FOR TLV62595
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0805
TEST LEAD BANANA TO BANANA 24"