
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 3, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 1.2V, 1.8V, 3.3V |
| Current - Output: | 3A, 2A, 2A |
| Voltage - Input: | 4.5V ~ 18V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 600kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | TPS65261 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of TPS65261EVM-650 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD EVAL FOR LTC3838EFE
BOARD EVAL LM2833 1.5MHZ 10LLP
EVAL BOARD BUCK REG LTC3883
RES 14K OHM 1% 1/8W AXIAL
EVAL MODULE FOR TPS65261
RES 2.26K OHM 0.5% 1/8W 1206
M55342E 25PPM 0705 750 1% S BS