
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | XCL206 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 1.2V |
| Current - Output: | 600mA |
| Voltage - Input: | 2V ~ 6V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | XCL206B123AR-G |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of XCL206B123-EVB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL MODULE FOR UCC28610-474
EVALUATION MODULE
POWER MANAGEMENT
RES 300 OHM 1W 5% AXIAL
RES 53K OHM 1/2W .1% AXIAL
RES 3K OHM 1/4W 2% AXIAL
BOARD EVAL XCL206B123AR-G 1.2V