
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 2, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 1.2V, 2.5V |
| Current - Output: | 2A, 2A |
| Voltage - Input: | 3V ~ 5.5V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 2.2MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | LM26420 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LM26420XSQEVAL/NOPB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL BOARD FOR BD71815A
EVAL BOARD FOR SP6669
EVAL BRD SYNC CONVERTER TSOT26
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ HCSL
BOARD EVAL SYNC BUCK 2.2MHZ
BOARD EVALUATION FOR DAC088S085