
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC Converter |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Power - Output: | 10 W |
| Voltage - Output: | 5V |
| Current - Output: | 2A |
| Voltage - Input: | 17V ~ 36V |
| Regulator Topology: | Flyback |
| Frequency - Switching: | 350kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | MAX17599 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of MAXREFDES114B# is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD EVAL FOR LTC3851EGN
DCM4623TD2N04A1T00 CUSTOMER BO
BOARD EVAL LM2831ZMF
FIXED IND 2.7NH 300MA 100MOHM SM
CONN RCPT MALE 3P GOLD SLDR CUP
EVAL BOARD FOR MAX17599
BATTERY PACK NIMH 7.2V L-AAA