DCM2322E50T2660T60
Manufacturer
Vicor
VIGOR # :
Description
DCM2322X50T2660Y6Z EVAL BOARD
Catalog
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
DataSheet
DCM2322E50T2660T60 PDF
Type Description
Series:VI Chip® DCM®
Package:Tray
Part Status:Active
Main Purpose:DC/DC Converter
Outputs and Type:1, Isolated
Power - Output:60 W
Voltage - Output:24V
Current - Output:2.5A
Voltage - Input:9V ~ 50V