TDTTP2500B066B-KIT
Manufacturer
Transphorm
VIGOR # :
Description
2.5 KW BRIDGELESS TOTEM-POLE PFC
Catalog
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
DataSheet
TDTTP2500B066B-KIT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Main Purpose:AC/DC, Primary Side and PFC
Outputs and Type:1, Non-Isolated
Power - Output:2.5 kW
Voltage - Output:390V
Current - Output:-
Voltage - Input:-
Regulator Topology:-
Frequency - Switching:66kHz