
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VI Chip® NBM™ |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 14V |
| Current - Output: | 160A |
| Voltage - Input: | 36V ~ 46V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | - |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | NBM6123x46C15A6yzz |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of NBM6123E46C15A6T0R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD DEMO SGL FLYBACK VIPER06HN
BOARD EVAL FOR ADUM3070
KIT EVAL FOR MAX17501E
CRYSTAL 38.4000MHZ 12PF SMD
CONN HEADER VERT 28POS 1.27MM
CONN HEADER VERT 7POS 2.54MM
EVAL BRD NBM6123T46C15A6T0R