
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Main Purpose: | AC/DC, Primary and Secondary Side with PFC |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Power - Output: | 90 W |
| Voltage - Output: | 19V |
| Current - Output: | 4.75A |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Regulator Topology: | Boost |
| Frequency - Switching: | 130kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | L6563H, L6599A, SRK2000 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of EVL90WADP-LLCSR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD EVALUATION NCP1597A
BOARD EVAL FOR LM26003
BOARD EVALUATION L5988D
RES 24.9K OHM 0.1% 1/2W 1210
RES 11K OHM 1% 2/5W MELF 0204
RX TXRX MOD BLE TRACE ANT SMD
EVAL BOARD PORTABLE PWR SUPPLY