
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Box |
| Part Status: | Obsolete |
| Main Purpose: | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type: | 1, Non-Isolated |
| Power - Output: | - |
| Voltage - Output: | 2.5V |
| Current - Output: | 600mA |
| Voltage - Input: | 2.3V ~ 5.5V |
| Regulator Topology: | Buck |
| Frequency - Switching: | 3MHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | ADP2108 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ADP2108-2.5-EVALZ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
EVAL BOARD 48V OUT 300W SMD
KIT REF DES 12A 1PH SYNC BUCK
EVAL KIT FOR MAX17117
RES 12.4K OHM 1/8W .5% AXIAL
CONN HDR 2MM SNGL TIN R/A 4POS
BOARD EVALUATION ADP2108 2.5V
GEARBOX VRL SIZE 120 100:1