TDAIO250P200-KIT
Manufacturer
Transphorm
VIGOR # :
Description
250W PFC + LLC POWER SUPPLY KIT
Catalog
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
DataSheet
TDAIO250P200-KIT PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Main Purpose:AC/DC, Primary Side and PFC
Outputs and Type:1, Isolated
Power - Output:250 W
Voltage - Output:12V
Current - Output:20A
Voltage - Input:90 ~ 265 VAC
Regulator Topology:-
Frequency - Switching:200kHz