
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Main Purpose: | AC/DC, Primary and Secondary Side with PFC |
| Outputs and Type: | 1, Isolated |
| Power - Output: | 350 W |
| Voltage - Output: | 387V |
| Current - Output: | - |
| Voltage - Input: | 90 ~ 264 VAC |
| Regulator Topology: | Flyback |
| Frequency - Switching: | 65kHz |
| Board Type: | Fully Populated |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Utilized IC / Part: | FAN6982 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of FEBFAN6982MY-CP20U350-GEVB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
BOARD EVAL SUPIRBUCK IR3476
PMLK BOOST EVM BOARD WITH BOOK
BOARD EVAL STP12IE95F4
MEMS OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
DC DC CONVERTER 12V 125W
EVAL BOARD FOR FAN6982
RECP ASSY