SI3404B24V3KIT
Manufacturer
Silicon Labs
VIGOR # :
Description
SI3404 24V, 15W CLASS 3 EVALUATI
Catalog
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
DataSheet
SI3404B24V3KIT PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Main Purpose:Special Purpose DC/DC, Power Over Ethernet
Outputs and Type:1, Non-Isolated
Power - Output:15 W
Voltage - Output:24V
Current - Output:625mA
Voltage - Input:37V ~ 57V
Regulator Topology:Buck
Frequency - Switching:220kHz