MDCD270P150M500A40
Manufacturer
Vicor
VIGOR # :
Description
EVAL BRD FOR MDCM270P150M500A40
Catalog
Evaluation Boards - DC/DC & AC/DC (Off-Line) SMPS
DataSheet
MDCD270P150M500A40 PDF
Type Description
Series:VI Chip® DCM®
Package:Box
Part Status:Active
Main Purpose:DC/DC, Step Down
Outputs and Type:1, Isolated
Power - Output:500 W
Voltage - Output:15V
Current - Output:-
Voltage - Input:160V ~ 420V